1.                                                

Adli Bilişim

'Kali Linux Hakkında' forumunda RichWarrior tarafından 16 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:

Merhabalar;
    Adli Bilişim Sektörü Nasıl İşliyor Kali Linux ile iz bırakmamak için neler kullanmalıyız. VPN Kullanımında nelere dikkat etmeliyiz ? Biliyorum bu forumda gizliliğe önem veren kaçık insanlar vardır :) beni de aydınlatırlarsa mutlu olurum.

MrX bunu beğendi.
  2. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Dostum bana sorarsan tamamen gizlilik diye birşey yoktur illaki bir noktada iz bırakılır örnek olarak kullandığımız vpn log tutuyorsa hedef sisteme bıraktığımız loglar ile vpn erişilebilir oradan şirkete ulaşıp kendi ip adresimize ulaşılabilir :)

Ama izini bulmalarını bayağı zorlaştırabilirsin mesela öncelikle mac ip adresini değiştirirsin sonra önce vpn kullanıp sonra ise tor ağına bağlanırsın ve böylelikle 5 saniyede bir ip değiştirirsin hedef sisteme sızdıktan sonra ise tüm logları silersen sana ulaşmaları imkansıza yakın olucaktır diyebilirim.

Eğer peki tor ağına bağlanıp nasıl 5 saniyede bir ip değiştiricez dersen şimdiden cevap vereyim :)
    Müsait olunca tor ağına bağlanıp 5 saniyede bir ip değiştirme hakkında video çekicem haberin olsun :)

3. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    Bekliyoruz Heyecanla

4. poyrazkaan

poyrazkaan Member

Ödül Puanları:
    8
    @MrX hocam peki 5 sn bir ip değiştireceksek google captcha takılırız bu sorunu nasıl atlatırız

5. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Dostum hedef sisteme sızıcağımız için web tarayıcı ile pek bir işimiz olmiyicak zaten :) Ve çoğu işlemi terminal üstünden gerçekleştiriceğimizden dolayı tarayıcı kullanmaya bence gerek kalmıyor :)

poyrazkaan bunu beğendi.
  6. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    Ip Adresi Gizlemek Dışında Başka Ne Gibi Bir Çözüm Üretebiliriz. Diski Kali Linux Yöntemi Kullanarak Şifrelemek İşimize Çok Yarar Mı ? Onun Dışında Kendi VPN Sunucumuzu Kursak Ne Kadar Güvenli Olur. Merakla Bekliyorum Bayağı Donanım Konusunda Alt Yapım var Biliyorsun Linux Konusunda da fazlasıyla Altyapım Mevcut. Yazılımcı Olduğum İçin Bu Sektöre Bayağıdır Ara Vermiştim. Şimdi Tam Gaz Geriye Dönmeyi Hedefliyorum. Yeniden Toplanıyoruz Diyelim :D

MrX bunu beğendi.
  7. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Dostum diski kali linux ile sifrelemek yerine eski hddlere kur derim sistemi operasyon tamamlandiktan sonra mikro dalgada diski yak derim :) kendi vpn sunucumuzu kursak sorun teskil eder şöyle şimdi kendi vpn sunucumuz olduğun tüm kapılar direk bize çıkıyor ama sunucu başka bir ülkede olur ise pek sorun olucağını sanmam tabi herşeyin gizli olması şartıyla örnek olarak sunucun kimin üstüne olduğu vs gibi bilgilerin. Sunucu kendimizin olursa logları silip yeni bir ip adresi atayıp devam edebiliriz
    Bu arada
    :) Seni tekrardan aramızda görmek güzel Dostum :)

8. poyrazkaan

poyrazkaan Member

Ödül Puanları:
    8
    @MrX videoyu merakla bekliyoruz hocam

9. YarlıGamas

YarlıGamas New Member

Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Muhasebe Ve Finansman / Yazılım Ve Programlama
    Sayın @RichWarrior; Bu Konudaki İlginizi Taktir Etmekteyim

Ben Bu İşi 2 Sene Yaptım. İşleyişten Çok Yapılan Adımlar Bizim İçin Önemli

Nasıl Mı ? İlk Önce Bizim İçin Açık Bilgisayarda Açık Pencere Dahi Büyük Önem Taşıyor

Sana Şöyle Anlatayım, En Düşük Kademede Başlayalım:

• Bir Harddisk Geldi Ve Sizden İçinde Yazılım Projelerinin Olduğunu Söylüyor
    • Bizde İlk Yapacağımız İş İMAJ ALMAK. Çünkü İmajı Almaz İse Ben Disk İçin Hemde Verilerin Yedeklenmeme Riskinin Arttırmış Oluruz
    • Aldığımız İmajdan Veya Harddiskten Kurtarma İşlemlerini Başlatıyoruz (1 Gün Veya 1 Hafta Sürdüğü Oluyor)
    • Yapılan İşlemleri Kayıt Altına Alıyoruz Ve Raporlayıp Saklıyoruz (Oluşabilecek Sorunlardan Dolayı)
    • Diski Biçimlendirip Eski Dosyalardan Eser Bırakmıyoruz (İnternetteki Kurtarma Yazılımlarının Verebileceği Disk Zararlarından Dolayı Diski Bozmamak Adına)
    • Sonra Ambalajlayıp Bırakıyoruz
    Bu Anlattıklarım Devlet Dairelerinde Değil Özel Sektörlerde De Geçerli

Ama Bu Gibi Yollar İçin:
    1. Yazılım Dili Öğrenmen Şart (Linux İçin C++, Java Veya Python Windows İçin C# Tavsiyemdir)
    2. Bir İşletim Sistemini Memleketin Gibi İyi Bil
    3. İnternet Protokollerini Öğren (Portlar, TCP/IP Standartları, Firewall Gibi)
    4. Bilgisayarda Zamanının En Az 2 Saatini Ayır (İllegal İşler Olmamak Şartı İle)
    Ve Kendini Böyle Geliştirmiş Olursun.

;) Kendine Güven Ve Azimli Ol ;)

Bu Sayfayı Paylaş

Share