1. Duyuruyu Kapat

2 farklı linux de John test sonucu

'Tersine Mühendislik' forumunda TosunPASA tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. TosunPASA

TosunPASA Well-Known Member

Merhaba herkese

son dönemde sanal pc manjaro ile ilgileniyorum. cinnamon yanılmıyorsam kurulumunu takp ettiğim seri.
    şuan için sanal pc de 2 side var
    2 si içinde ortak özellikle sanal sistem kurdum
    sanal/gerçek 4 çekirdek (2*2)
    100 gb tek parça sanal disk
    4096mb ram
    diğer özellikler zaten aynı

hafta sonu netden 2017.2 ve 64bit versiyonu indirdim ve kurdum
    update vs de yaptırdım
    klasik olarak

john --test komutunu yazıp sonuç bekledim... DES için aldığım sonuç 4.619k idi.. yazdık bir tarafa...

manjaro yu da güncelledim... paket yönetimi ekranından john u aradığım da direk listeye getirdi ve bir checkbox ile kurulumu .. bağlı paketleri ile yükledi..

maalesef DES için aldığım sonuç 17.072k ....... ne diyeceğimi nasıl yorumlayacağımı bilemedim...

konu hakkında yorum veya tecrübesi olan... her 2 linux u de kurup inceleyebilen var ise....
    yorum ve metod rica edeceğim.
    --------------
    kendi konuma ekleme/düzeltme yapıyorum
    XFCE de kurulu idi.. onda da john --test komutu ile 18k sonuç aldım... garippppp

biraz önce güncelleme geldiğini gördüm... her 2 manjaro mod unda güncelleme yaptım... az önceki değerlerin her 2 modelde de 1k düşüş oldu.. yani xfce 18 den 17k ya düştü....

tabiki burda şu soru aklıma geliyor...
    kullandığım işlemci 2670.. 8 çekirdek 16 ile hyper thread (izlek diyorlar ne demek ise) oluyor.
    kullandığım ekran kartını olduğu gibi sanallaştırdığını kabul ediyorum.. r7 265 modeli.
    demekki.. ben bunu sanal yerine gerçek işlemci üzerine kursam... ve ekran kartı olarak da 780ti kullanacak olsam ne sonuç alırdım :) diye düşünüyorum...

son dönemde çok fazla hash işlemi yapmayınca... ama görsel olarak oldukça hoş olduğunu belirtmek lazım...

Son düzenleme: 25 Eylül 2017
  2. tababa86

tababa86 Albay

sanal pc ye kurup john the ripper test mi yaptın?
    hangi işletim sistemimde böyle sonuc aldın?yazdıklarından pek bir şey anlaşılmıyor biraz daha açıklayıcı ve betimleyici olursan tam olarak anlayamadım.
    sanal pc işletim sistemi degil her şekilde şekilde kullanabilirsin bir de arc linux türevi oldugunu yazmışlar.İyi sonuc almışsan heralde grafik sürücü desteği iyi şifrelemede şifre çözmede grafik kartlarının önemi büyük çünkü...

3. TosunPASA

TosunPASA Well-Known Member

Kod:
    son dönemde sanal pc manjaro ile ilgileniyorum. cinnamon yanılmıyorsam kurulumunu takp ettiğim seri.
    diye belirtmiş idim.

öncelik cinnamon ve sonrasında xfce ve... bugün de gnome kurdum test ettim.. maalesef hepsi aynı özelliklere sahip kali lerin hepsinden çok daha yüksek DES değeri veriyor

bu arada.. manjaro nun son çıkan Gnome u oldukça başarılı olmuş. görsellik ve kullanım açısından çok güzel yapmışlar...
    bugün ayrıca debian ı da yükledim son serisinin 1. dvd sini indirip... maalesef manjaro nun gnome modifiyesi ile yarışamaz. tabiki ustaların linux ler içinde debian için söyledikleri güvenlik ve stabiliteye birşey demiyorum.. ben sadece görsel olarak maalesef başarılı bir kurulum olmadı denememde..

Manjaro nun daha önceki aylarda Gnome unu pek beğenmemiş idim ama bu 17.0.5 ile gelen gnome çok çok güzel olmuş. hatta ubuntu dan bile güzel bir görselliği var.. içine birçok eklenti ile oldukça güzel bir hale geliyor.. sadece gnome a yeni tema vs kısmını bulamadım bugün kü 1-2 saatlik denemelerim esnasında...

kısacası john manjaro da Kali ye göre oldukça performanslı sonuç veriyor sanal pc de... bu sanal pc lerin hepsi aynı konfig ile kurulum yapılıyor...
    yeterli ve aşırı betimleyici oldu bu seferde sanırım... :)

kısacası aranan özellikler birinde yok ise mutlaka diğer bir linux de vardır ;) :p

Bu Sayfayı Paylaş

Share