1.                                                

İstihbarat Uyardı: Siber Saldırı Olacak !

'Hack Haberleri' forumunda RichWarrior tarafından 5 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:

Türkiye’deki kamu kurumlarına yurt dışından bir siber saldırı olacağı istihbaratı geldi. USOM tüm kurumları ‘Teyakkuzda olun’ diye uyardı.

Yurt dışından Türkiye’nin kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişini yavaşlatacak seviyede siber saldırı olacağı istihbaratı üzerine Türkiye genelinde kamu kurumlarında alarm verildi.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), aldığı istihbaratı 26 Kasım’da bakanlıklar üzerinden tüm kurumlara “Yüksek önemli” posta maili olarak bildirdi.

USOM, mailde konuyla ilgili verileri şöyle aktardı;

"Kamu kurum ve/veya kuruluşlarına yönelik servis dışı bırakma

amacıyla siber saldırıların gerçekleştirileceğine dair duyum alınmıştır. Bu nedenle tüm kamu kurum ve kuruluşların kendi sistemlerini sürekli gözlem altında tutması, teyakkuz halinde olması ve alınan güvenlik tedbirlerini ivedilikle tekrar gözden geçirmesi gerekmektedir” denildi.

‘Anormal e-posta’

Uyarı yazısında, ayrıca e-posta üzerinden gerçekleştirilebilecek “Oltalama” saldırılarına karşı da kamu çalışanlarını birebir uyararak, “Herhangi bir güvenlik zafiyeti yaşanmaması için teyakkuz halinde olunması, karşılaşabilecek bir siber saldırıda veya anormal bir e-posta gelmesi durumunda konunun bağlı kuruma bildirilmesi” istendi.

Avusturyalı hackerlar mı?

Vatan'ın haberine göre; USOM’un uyarı mailinde saldırının kaynağı konusunda bir bilgi verilmedi. Ancak geçtiğimiz günlerde Avusturya’nın Türkiye’ye silah ambargosu kararından sonra “Aslan Neferler Tim” adındaki hacker grubu, Avusturya Dışişleri Bakanlığı’nın sitesini çökertmişti.

Bakanlığın internet sitesini çökerten “Aslan Neferler Tim” adlı grubun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bize silah ambargosu koymuşlar güya. Sen önce ambargo koyduğun ülkenin aslanlarından kendini koru. Avusturya Dışişleri Bakanlığı tarafımızca çökertilmiştir. Bir süre siteye ambargo uygulayacağız” denilmişti. Saldırının kaynağının Avusturyalı hackerlar olabileceği iddia edildi.

Al-Farabi ve elmcavdar bunu beğendi.
  2. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    onlar kaşınırsa cevap verilir bababalar gibi geri atak hodrimeydan türküz ya bizi küçük görmeye çalışıyo ama yemez bende karşı duracam :) hadi görelim

3. elmcavdar

elmcavdar New Member

Ödül Puanları:
    3
    Yıllardır aynı şeyleri yaşıyoruz.Ses var icraat yok. B-)

tekroot bunu beğendi.
  4. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ses hepberaberken olur hayırlısını hazırladım exploitler hazır yubina yeter onlara

5. elmcavdar

elmcavdar New Member

Ödül Puanları:
    3
    Dostum sanırım yanlış anladın.Ben sana söylemedim saldırıyı yapıcaklara söyledim.

6. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sağol ben bu gibeler için kouştum zaten sorundeil dostum

7. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    http://map.norsecorp.com

adresinden online seyrediyorum. ne kadar doğru emin de değilim. ama.. 15 dak kadar önce TR ye ve TR den saldırı larda 3-7-8 arasında idik. Şuan ilk 10 a girmiyoruz. fakat en büyük saldırıyı yapan ülke Hollanda ile Fransa gözüküyor. Reel olarak bir Dutch ın saldırı yaptığını veya yapacağını sanmıyorum. Daha önceleri bizimkiler Hollanda üzerindeki zombi ve DC/vds ler üzerinden yapmışlar idi.
    En büyük saldırıyı da USA ve Arap emirliğinde de gözüküyor

Şirket mail bağlantımız son 1 saatir yok.

8. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    map.norsecorp bir fare kapanı gibi %100 doğruları göstermiyor !!

Bu Sayfayı Paylaş

Share